پرونده ویژه
معرفی کتاب

این اثر سال‌شمار زندگانی رادمرد الهی؛ مجدّد قرن، امام خمینی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که برابر نگاشته‌ها، اسناد و خاطره‌ها ارائه شده است. در این سال‌شمار، در هر مقطعی نکته‌های مهم سیاسی و اجتماعی آن زمان در اختیار خواننده قرار می‌گیرد.

حمایت
جشنواره
 • انقلاب اسلامی و پیامدهای معرفتی

  انقلاب اسلامی ایران تنها برای بهبود وضع معاش مردم شكل نگرفت، بلكه فراتر از این، یك ماهیت ارزشی و دینی دارد و از این رو، اساسی ترین وصف انقلاب ایران، «اسلامی» بودن آن است. در این نوشتار، به راه‌های جهانی سازی انقلاب اسلامی ایران برای رسیدن به یك تمدّن اسلامی اشاره شده است....

  ادامه مطلب ...
 • آثار و نتایج انقلاب اسلامى ایران

  انقلاب اسلامى در همه‏ ى ابعاد فردى و اجتماعى، داخلى و خارجى، سیاسى و اقتصادى و فرهنگى، اهداف بسیار بلندى براى مردم و دولت ترسیم نموده است.این اهداف عمدتاً مأخوذ از قرآن و سنت بوده كه عمدتاً در كلام امام خمینى (ره) و...

  ادامه مطلب ...
 • نعمت انقلاب اسلامی

  به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 80/12/13 جمعی از خواهران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با حضرت آیت اللّه مصباح دیدار كردند. ایشان در جمع آن‌ها درباره ارزش نظام اسلامی و مقایسه آن با ...

  ادامه مطلب ...
 • انقلاب اسلامی ایران، جلوه هایی از الطاف امام عصر(علیه السلام)

  انقلاب اسلامی ایران، به رهبری امام خمینی( از حوادث کم نظیر تاریخ این مرز و بوم است که توانست رژیم پهلوی را -که قدرتهای بزرگ شرق و غرب، مدافع آن بودند و تا بن دندان مسلح بود- به گورستان تاریخ فرستد و...

  ادامه مطلب ...
خون مظلومان بحرین و دامان آل سعود
1- مبارك صهیونیست ها
بیش از سه سال از محاصره مردم مظلوم اما مجاهد غزه قهرمان توسط دولت سفاك اسرائیل و دولت سازشكار حسنی مبارك می گذرد. تمامی تلاش های دلسوزان مسلمان و حتی شخصیت ها و سازمان های حامی حقوق بشر برای شكستن این حصر ظالمانه ناكام ماند. در این ماجرا كه تكلیف اسرائیل روشن بود، اما آنچه بیش از همه قلب مسلمانان را جریحه دار می كرد، همكاری كامل و مطلق دولت سازشكار مبارك با برنامه های اسرائیل و آمریكا بود. همكاری ای كه بدون آن تحمیل جنگ ظالمانه 22روزه و قتل عام زنان و كودكان بی گناه فلسطینی میسر نمی شد. جلوگیری از ورود غذا و دارو، جلوگیری از ورود پزشكان و امدادگران داوطلب مسلمان و غیر مسلمان و حتی جلوگیری از خروج مردم بی گناه و بیماران مجروحان از غزه و اعزام آن ها به كشورهای دیگر جهت مداوا، اقداماتی بود كه تنها از دولتی درست به همان اندازه رژیم صهیونیستی سفاك و دور از انسانیت، ولی در عین حال بزدل و تابع محض اسرائیل و آمریكا می توانست سر بزند. دولت مبارك مصداق كامل «اذله علی الكافرین و اعزه علی المسلمین» بود.

اما همكاری دولت مبارك با صهیونیست ها به این جا نیز ختم نشد، مردم مقاوم غزه به مثابه استخوانی در گلوی اسرائیل و خاری در چشم آمریكا بودند، كه نه موشك هایشان، بلكه این تنها «ایستادگی» و «مقاومت» آن ها بود كه اصل موجودیت اسرائیل و حضور و سلطه آمریكا در منطقه را تهدید می كرد. «فئه قلیله ای» كه نه با قتل علم و مرگ تدریجی براثر گرسنگی و بیماری، تمام می شوند و نه دست از مقاومت می كشیدند. آخرین توطئه دشمن كه بدون همكاری دولت نامبارك مصر میسر نمی شد، ایجاد دیوار حائل در مرز رفح و همچنین تخریب پی درپی تونل هایی بود كه مردم فداكار مصر برای كمك به برادران فلسطینی خود ایجاد می كردند. به عبارت دیگر، دولت مصر بسیاری از مردم كشور خود را نیز قربانی حفظ و بقای موجودیت اسرائیل كرد و زنده زنده در این تونل ها دفن نمود. و ای كاش مردم انقلابی مصر با شناسایی این شهدا و ارائه آمار و تعداد آنان، هم یاد شهدای خویش را زنده كنند و هم جنایات آن رژیم سفاك را رسوا نمایند.

در آن زمان، دولت نامبارك مصری نخواست و نمی توانست هشدارهای مكرر رهبر فرزانه انقلاب را بشنود كه پی درپی او و دیگر سران عرب را از همكاری با دشمنان اسلام برحذر می داشتند تا خون های مردم مظلوم غزه دامن آن ها را نگیرد؛ «چه مصیبتی از این بالاتر كه دولت های مسلمان كه باید در برابر رژیم غاصب و كافر و محارب، از مردم مظلوم غزه حمایت می كردند، رفتاری پیشه كنند كه مقامات جنایتكار صهیونیست، گستاخانه آن ها را هماهنگ و موافق با این فاجعه آفرینی بزرگ معرفی كنند؟ سران این كشورها چه جوابی در برابر رسول الله صلی الله علیه وآله خواهند داشت؟ چه جوابی به ملت های خود كه یقیناً عزادار این فاجعه اند خواهند داد؟ به یقین امروز دل مردم مصر و اردن و سایر كشورهای اسلامی از این كشتار، پس از آن محاصره طولانی غذایی و دارویی لبالب از خون است1.» «خیانتكاران عرب بدانند كه سرنوشت آنان بهتر از یهودیان جنگ احزاب نخواهد بود كه خداوند فرمود: «و انزل الذین ظاهروهم من اهل الكتاب و من صیاصیهم..2.» ملتها با مردم و مجاهدان غزه اند. هر دولتی كه برخلاف این عمل كند فاصله خود و ملتش را عمیق تر می كنند و سرنوشت چنین دولتهایی معلوم است3.»

2- و ناگهان انفجار!
هیچ كس تصورش را نمی كرد كه دیكتاتور نامبارك مصری، نتواند حتی یك ماه هم در مقابل اراده ملت مصر دوام بیاورد. بالاتر از آن حتی كسی نمی توانست پیش بینی كند كه آتش خشم مردم مصر این گونه شعله ور شود و تاج و تخت فرعون مصر را سرنگون كند. اما «اخذناهم بغته» وعده تخلف ناپذیر الهی است؛ چرا كه «ان ربك لبالمرصاد4» و چه زود مقاومت مردم قهرمان غزه به اولین ثمره خود رسید و خون شهدایشان دامنگیر متهم درجه اول خائنین عرب شد. دشمن آمریكایی تلاش كرد و می كند كه علت رستاخیز مصری را فقر و بیكاری و دموكراسی خواهی قلمداد كند، اما «بزرگ ترین جرم نظام كنونی مصر این است كه این كشور را از آن جایگاه رفیع به رتبه یك مهره بی اختیار در بازیهای سیاسی اش در منطقه، تنزل داد. انفجار امروز ملت بزرگ مصر، پاسخی به این خیانت بزرگ است كه دیكتاتور وابسته، نسبت به ملت خود مرتكب شد5.»بنابراین و براساس این تحلیل و آن وعده تخلف ناپذیر الهی كه گفته شد، در حقیقت این مقاومت و ایستادگی ملت مجاهد و نستوه غزه است كه تاج و تخت فرعونی مبارك را منهدم كرد! این خون های پاك و به ناحق ریخته شده مسلمانان فلسطینی و مصری است كه در تونل های زیرزمینی رفح به هم آمیخت، در رگ های غیرت جوانان شجاع متحصن در میدان التحریر قاهره جوشید و از گلوی شهدای تظاهرات 25 ژانویه در قاهره و اسكندریه و سوئز فوران كرد!

3- خون مظلومان بحرین و دامان آل سعود
فاجعه امروز كشتار مردم مسلمان در بحرین، فراموش كاری و عبرت نگرفتن از سرنوشت غزه را روشن می سازد؛ چه اگر بنا بر عبرت آموزی بود، تاریخ پر است از عبرت هایی نظیر مبارك مصری و بن علی تونسی. جنایتكاران بحرینی و سعودی، سرخوش از لشكركشی به محلات و خانه های محقر مسلمانان بحرینی، از لشگریان مزدور خود در بحرین سان می بینند؛ غافل از این كه «فلما نسوا ما ذكروا به فتحنا علیهم ابواب كل شیء حتی اذا فرخوا بما اوتوا، اخذناهم بغته فاذا هم مبلسون6» اما اگر آن ها نشنیده اند، ما شنیده ایم كه «و من أظلم ممن ذكر بایات ربه ثم أعرض عنها انا من المجرمین منتقمون7» رهبر انقلاب در سخنانی خطاب به جنایتكاران فجایع بحرین هشدار دادند: «ممكن است شما یك فشاری بیاورید، وحشیگری ای بكنید، یك چند صباحی یك آتشی را خاموش كنید؛ لیكن خاموش نخواهد شد، روزبه روز عقده های مردم را بیشتر و غیظ آنها را شدیدتر خواهید كرد. یك وقت آنچنان زمام كار از دستتان در خواهد رفت كه دیگر هیچ جوری نشود بخیه زد. اشتباه می كنند؛ هم آنها اشتباه می كنند، هم آن كسانی كه از خارج از بحرین نیرو وارد می كنند، بشدت در اشتباهند؛ خیال می كنند با این حرفها می شود حركت یك ملت را از بین برد8.»

دور نباشد آن روزی كه خون ملت مظلوم اما مقاوم بحرین، در امتداد خون مظلومان مجاهد غزه، دامان حكومت بحرین، دولت سعودی و شركایشان در جنایت های بحرین را بگیرد و شاهد تحقق وعده الهی انتقام از مجرمین در منطقه باشیم!پی نوشت:
1- پیام درباره قتل عام مردم مظلوم غزه 8/10/87
2- سوره احزاب: آیه.26 ترجمه: «و كسانی از اهل كتاب را كه با [مشركان] همپشتی كرده بودند، از دژهایشان به زیر آورد و در دلهایشان هراس افكند: گروهی را می كشتید و گروهی را اسیر می كردید.»
3- پیام به اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس 27/10/87
4- سوره فجر: آیه.14 ترجمه: «به یقین پروردگار تو در كمینگاه (ستمكاران) است.»
5- بیانات در دیدار شركت كنندگان همایش غزه 8/12/88
6- سوره انعام: آیه.44 ترجمه: «پس چون آنچه را كه بدان پند داده شده بودند فراموش كردند، درهای هر چیزی [از نعمتها] را بر آنان گشودیم، تا هنگامی كه به آنچه داده شده بودند شاد گردیدند؛ ناگهان [گریبان] آنان را گرفتیم، و یكباره نومید شدند.»
7- سوره سجده: آیه.22 ترجمه: «و كیست بیدادگرتر از آن كس كه به آیات پروردگارش پند داده شود [و] آنگاه از آن روی بگرداند؟ قطعا ما از مجرمان انتقام كشنده ایم.»
8- بیانات در جمع مردم فارس 3/2/89درباره وب

امام یک باور اصیل و ناب است در قلوب شیعیان عالم ، خط امام زوال نمی پذیرد چون ولایت زوال ناپذیر است . امام خمینی یک ستون و رکن رکین است در سلاسل وجودی شیعه ، خط امام زنده است چون باور ولایت فقیه زنده است .
نظرسنجی
به نظر شما به چه میزان محتاج اندیشه های امام هستیم ؟امکانات
آمار
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو