تبلیغات
تفسیر آفتـاب - خون مظلومان بحرین و دامان آل سعود
 
پرونده ویژه
معرفی کتاب

این اثر سال‌شمار زندگانی رادمرد الهی؛ مجدّد قرن، امام خمینی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که برابر نگاشته‌ها، اسناد و خاطره‌ها ارائه شده است. در این سال‌شمار، در هر مقطعی نکته‌های مهم سیاسی و اجتماعی آن زمان در اختیار خواننده قرار می‌گیرد.

حمایت
جشنواره

 • امام در متن جامعه زندگی می كرد

  وقتی عموم مردم مسلمانند و اعتقاد به اصول اسلام دارند ، باید قوانینی كه در این حكومت تدوین می شود، اسلامی بوده و مخالفتی با اسلام نداشته باشد؛ البته این بدان معنا نیست كه تلقی كنیم باید موضوعات جدید و روز آمد را كه در زمان معاصر پدید می آیند، در اسلام باشد...

  ادامه مطلب ...
 • امام خمینی (ره) و معجزة انقلاب اسلامی

  در تبیین و و تفسیر حقیقت انقلاب امام خمینی(ره) باید گفت: با وقوع انقلاب اسلامی‌ در ایران دنیا شاهد رخداد یك معجزة عظیم الهی بود‌، و این واقعیتی است كه بارها پیر و مرادمان بر آن تأكید نمودند...

  ادامه مطلب ...
 • امام خمینى(ره) و جنبش هاى اسلامى معاصر

  اعداد نه تنها در زندگی مادی که در زندگی معنوی ما نیز حائز اهمیت فراوانند ، تعدا رکعات نماز ، تعداد تسبیحات اربعه ، تعداد تسبیحات حضرت فاطمه (س) و امثال اینها نشان می دهند که زندگی معنوی جدا از اعداد نیست ...

  ادامه مطلب ...
 • ۲۰ برش از زندگی حضرت روح​الله

  حدادی، محسن - سال ها قبل قرار بود؛ کتاب کوچکی به شکل مینی​مال​های مستندی از زندگی علمی - عملی امام روح الله رضوان الله تعالی علیه منتشر کنیم؛ تحقیق کار آغاز شد و نگارش هم به پایان رسید اما در مجموع کار به دلمان نچسبید!...

  ادامه مطلب ...
 • وظایف مردم و دولت اسلامی در اندیشه امام خمینی ره

  باید فكر این معنا كنید كه خدمت كنید به كشور، خدمت كنید به ملت كه بعد از خود شما مثل مرحوم رجایی، مردم، شهادت فعلی و عملی بدهند بر اینكه شما خوبید تا خدای تبارك در محضرش شما را قبول كند. ای دولت‏ها! فتح كشور مهم نیست، فتح قلوب مهم است...

  ادامه مطلب ...
خون مظلومان بحرین و دامان آل سعود
1- مبارك صهیونیست ها
بیش از سه سال از محاصره مردم مظلوم اما مجاهد غزه قهرمان توسط دولت سفاك اسرائیل و دولت سازشكار حسنی مبارك می گذرد. تمامی تلاش های دلسوزان مسلمان و حتی شخصیت ها و سازمان های حامی حقوق بشر برای شكستن این حصر ظالمانه ناكام ماند. در این ماجرا كه تكلیف اسرائیل روشن بود، اما آنچه بیش از همه قلب مسلمانان را جریحه دار می كرد، همكاری كامل و مطلق دولت سازشكار مبارك با برنامه های اسرائیل و آمریكا بود. همكاری ای كه بدون آن تحمیل جنگ ظالمانه 22روزه و قتل عام زنان و كودكان بی گناه فلسطینی میسر نمی شد. جلوگیری از ورود غذا و دارو، جلوگیری از ورود پزشكان و امدادگران داوطلب مسلمان و غیر مسلمان و حتی جلوگیری از خروج مردم بی گناه و بیماران مجروحان از غزه و اعزام آن ها به كشورهای دیگر جهت مداوا، اقداماتی بود كه تنها از دولتی درست به همان اندازه رژیم صهیونیستی سفاك و دور از انسانیت، ولی در عین حال بزدل و تابع محض اسرائیل و آمریكا می توانست سر بزند. دولت مبارك مصداق كامل «اذله علی الكافرین و اعزه علی المسلمین» بود.

اما همكاری دولت مبارك با صهیونیست ها به این جا نیز ختم نشد، مردم مقاوم غزه به مثابه استخوانی در گلوی اسرائیل و خاری در چشم آمریكا بودند، كه نه موشك هایشان، بلكه این تنها «ایستادگی» و «مقاومت» آن ها بود كه اصل موجودیت اسرائیل و حضور و سلطه آمریكا در منطقه را تهدید می كرد. «فئه قلیله ای» كه نه با قتل علم و مرگ تدریجی براثر گرسنگی و بیماری، تمام می شوند و نه دست از مقاومت می كشیدند. آخرین توطئه دشمن كه بدون همكاری دولت نامبارك مصر میسر نمی شد، ایجاد دیوار حائل در مرز رفح و همچنین تخریب پی درپی تونل هایی بود كه مردم فداكار مصر برای كمك به برادران فلسطینی خود ایجاد می كردند. به عبارت دیگر، دولت مصر بسیاری از مردم كشور خود را نیز قربانی حفظ و بقای موجودیت اسرائیل كرد و زنده زنده در این تونل ها دفن نمود. و ای كاش مردم انقلابی مصر با شناسایی این شهدا و ارائه آمار و تعداد آنان، هم یاد شهدای خویش را زنده كنند و هم جنایات آن رژیم سفاك را رسوا نمایند.

در آن زمان، دولت نامبارك مصری نخواست و نمی توانست هشدارهای مكرر رهبر فرزانه انقلاب را بشنود كه پی درپی او و دیگر سران عرب را از همكاری با دشمنان اسلام برحذر می داشتند تا خون های مردم مظلوم غزه دامن آن ها را نگیرد؛ «چه مصیبتی از این بالاتر كه دولت های مسلمان كه باید در برابر رژیم غاصب و كافر و محارب، از مردم مظلوم غزه حمایت می كردند، رفتاری پیشه كنند كه مقامات جنایتكار صهیونیست، گستاخانه آن ها را هماهنگ و موافق با این فاجعه آفرینی بزرگ معرفی كنند؟ سران این كشورها چه جوابی در برابر رسول الله صلی الله علیه وآله خواهند داشت؟ چه جوابی به ملت های خود كه یقیناً عزادار این فاجعه اند خواهند داد؟ به یقین امروز دل مردم مصر و اردن و سایر كشورهای اسلامی از این كشتار، پس از آن محاصره طولانی غذایی و دارویی لبالب از خون است1.» «خیانتكاران عرب بدانند كه سرنوشت آنان بهتر از یهودیان جنگ احزاب نخواهد بود كه خداوند فرمود: «و انزل الذین ظاهروهم من اهل الكتاب و من صیاصیهم..2.» ملتها با مردم و مجاهدان غزه اند. هر دولتی كه برخلاف این عمل كند فاصله خود و ملتش را عمیق تر می كنند و سرنوشت چنین دولتهایی معلوم است3.»

2- و ناگهان انفجار!
هیچ كس تصورش را نمی كرد كه دیكتاتور نامبارك مصری، نتواند حتی یك ماه هم در مقابل اراده ملت مصر دوام بیاورد. بالاتر از آن حتی كسی نمی توانست پیش بینی كند كه آتش خشم مردم مصر این گونه شعله ور شود و تاج و تخت فرعون مصر را سرنگون كند. اما «اخذناهم بغته» وعده تخلف ناپذیر الهی است؛ چرا كه «ان ربك لبالمرصاد4» و چه زود مقاومت مردم قهرمان غزه به اولین ثمره خود رسید و خون شهدایشان دامنگیر متهم درجه اول خائنین عرب شد. دشمن آمریكایی تلاش كرد و می كند كه علت رستاخیز مصری را فقر و بیكاری و دموكراسی خواهی قلمداد كند، اما «بزرگ ترین جرم نظام كنونی مصر این است كه این كشور را از آن جایگاه رفیع به رتبه یك مهره بی اختیار در بازیهای سیاسی اش در منطقه، تنزل داد. انفجار امروز ملت بزرگ مصر، پاسخی به این خیانت بزرگ است كه دیكتاتور وابسته، نسبت به ملت خود مرتكب شد5.»بنابراین و براساس این تحلیل و آن وعده تخلف ناپذیر الهی كه گفته شد، در حقیقت این مقاومت و ایستادگی ملت مجاهد و نستوه غزه است كه تاج و تخت فرعونی مبارك را منهدم كرد! این خون های پاك و به ناحق ریخته شده مسلمانان فلسطینی و مصری است كه در تونل های زیرزمینی رفح به هم آمیخت، در رگ های غیرت جوانان شجاع متحصن در میدان التحریر قاهره جوشید و از گلوی شهدای تظاهرات 25 ژانویه در قاهره و اسكندریه و سوئز فوران كرد!

3- خون مظلومان بحرین و دامان آل سعود
فاجعه امروز كشتار مردم مسلمان در بحرین، فراموش كاری و عبرت نگرفتن از سرنوشت غزه را روشن می سازد؛ چه اگر بنا بر عبرت آموزی بود، تاریخ پر است از عبرت هایی نظیر مبارك مصری و بن علی تونسی. جنایتكاران بحرینی و سعودی، سرخوش از لشكركشی به محلات و خانه های محقر مسلمانان بحرینی، از لشگریان مزدور خود در بحرین سان می بینند؛ غافل از این كه «فلما نسوا ما ذكروا به فتحنا علیهم ابواب كل شیء حتی اذا فرخوا بما اوتوا، اخذناهم بغته فاذا هم مبلسون6» اما اگر آن ها نشنیده اند، ما شنیده ایم كه «و من أظلم ممن ذكر بایات ربه ثم أعرض عنها انا من المجرمین منتقمون7» رهبر انقلاب در سخنانی خطاب به جنایتكاران فجایع بحرین هشدار دادند: «ممكن است شما یك فشاری بیاورید، وحشیگری ای بكنید، یك چند صباحی یك آتشی را خاموش كنید؛ لیكن خاموش نخواهد شد، روزبه روز عقده های مردم را بیشتر و غیظ آنها را شدیدتر خواهید كرد. یك وقت آنچنان زمام كار از دستتان در خواهد رفت كه دیگر هیچ جوری نشود بخیه زد. اشتباه می كنند؛ هم آنها اشتباه می كنند، هم آن كسانی كه از خارج از بحرین نیرو وارد می كنند، بشدت در اشتباهند؛ خیال می كنند با این حرفها می شود حركت یك ملت را از بین برد8.»

دور نباشد آن روزی كه خون ملت مظلوم اما مقاوم بحرین، در امتداد خون مظلومان مجاهد غزه، دامان حكومت بحرین، دولت سعودی و شركایشان در جنایت های بحرین را بگیرد و شاهد تحقق وعده الهی انتقام از مجرمین در منطقه باشیم!پی نوشت:
1- پیام درباره قتل عام مردم مظلوم غزه 8/10/87
2- سوره احزاب: آیه.26 ترجمه: «و كسانی از اهل كتاب را كه با [مشركان] همپشتی كرده بودند، از دژهایشان به زیر آورد و در دلهایشان هراس افكند: گروهی را می كشتید و گروهی را اسیر می كردید.»
3- پیام به اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت حماس 27/10/87
4- سوره فجر: آیه.14 ترجمه: «به یقین پروردگار تو در كمینگاه (ستمكاران) است.»
5- بیانات در دیدار شركت كنندگان همایش غزه 8/12/88
6- سوره انعام: آیه.44 ترجمه: «پس چون آنچه را كه بدان پند داده شده بودند فراموش كردند، درهای هر چیزی [از نعمتها] را بر آنان گشودیم، تا هنگامی كه به آنچه داده شده بودند شاد گردیدند؛ ناگهان [گریبان] آنان را گرفتیم، و یكباره نومید شدند.»
7- سوره سجده: آیه.22 ترجمه: «و كیست بیدادگرتر از آن كس كه به آیات پروردگارش پند داده شود [و] آنگاه از آن روی بگرداند؟ قطعا ما از مجرمان انتقام كشنده ایم.»
8- بیانات در جمع مردم فارس 3/2/89درباره وب

امام یک باور اصیل و ناب است در قلوب شیعیان عالم ، خط امام زوال نمی پذیرد چون ولایت زوال ناپذیر است . امام خمینی یک ستون و رکن رکین است در سلاسل وجودی شیعه ، خط امام زنده است چون باور ولایت فقیه زنده است .
نظرسنجی
به نظر شما به چه میزان محتاج اندیشه های امام هستیم ؟امکانات
آمار
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :