پرونده ویژه
معرفی کتاب

این اثر سال‌شمار زندگانی رادمرد الهی؛ مجدّد قرن، امام خمینی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که برابر نگاشته‌ها، اسناد و خاطره‌ها ارائه شده است. در این سال‌شمار، در هر مقطعی نکته‌های مهم سیاسی و اجتماعی آن زمان در اختیار خواننده قرار می‌گیرد.

حمایت
جشنواره
 • انقلاب اسلامی و پیامدهای معرفتی

  انقلاب اسلامی ایران تنها برای بهبود وضع معاش مردم شكل نگرفت، بلكه فراتر از این، یك ماهیت ارزشی و دینی دارد و از این رو، اساسی ترین وصف انقلاب ایران، «اسلامی» بودن آن است. در این نوشتار، به راه‌های جهانی سازی انقلاب اسلامی ایران برای رسیدن به یك تمدّن اسلامی اشاره شده است....

  ادامه مطلب ...
 • آثار و نتایج انقلاب اسلامى ایران

  انقلاب اسلامى در همه‏ ى ابعاد فردى و اجتماعى، داخلى و خارجى، سیاسى و اقتصادى و فرهنگى، اهداف بسیار بلندى براى مردم و دولت ترسیم نموده است.این اهداف عمدتاً مأخوذ از قرآن و سنت بوده كه عمدتاً در كلام امام خمینى (ره) و...

  ادامه مطلب ...
 • نعمت انقلاب اسلامی

  به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 80/12/13 جمعی از خواهران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با حضرت آیت اللّه مصباح دیدار كردند. ایشان در جمع آن‌ها درباره ارزش نظام اسلامی و مقایسه آن با ...

  ادامه مطلب ...
 • انقلاب اسلامی ایران، جلوه هایی از الطاف امام عصر(علیه السلام)

  انقلاب اسلامی ایران، به رهبری امام خمینی( از حوادث کم نظیر تاریخ این مرز و بوم است که توانست رژیم پهلوی را -که قدرتهای بزرگ شرق و غرب، مدافع آن بودند و تا بن دندان مسلح بود- به گورستان تاریخ فرستد و...

  ادامه مطلب ...
صدای پای انقلاب
تحولات شگرفی كه این روزها در كشورهای عربی شاهد هستیم، موجی از بیداری اسلامی است كه به شكل فزاینده ای نیز در حال پیشرفت است. خیزش عظیم مردمی كه در پی ناكارآمدی نظام های متكی به غرب در حال تسری است حاكی از هزیمت سیاست های سركوب در جریان اسلام خواهی ملت های مسلمان است.تقابل ستیزه جویانه ای كه در دهه های اخیر با پروسه اسلام هراسی و حمایت از جریان های سكولار و ضددین در رسیدن به قدرت صورت می گیرد، تلاش برای جلوگیری از تكرار انقلابی است كه نزدیك به سی و دو سال پیش نهضت بیداری اسلامی را در جهان كلید زد.

نهضتی كه با تمسك به اسلام عزیز و رهبری امام خمینی(ره) توانست طومار نظام استكبار را درهم بپیچد و به سلطه طولانی مدت آمریكا و متحدانش در ایران خاتمه دهد. رویدادی كه سال ها بعد از جانب سرویس های اطلاعاتی و امنیتی اردوگاه كفر به خطای استراتژیك غربی ها در قبال ایران تعبیر شد. اشتباه محاسباتی كه در هیچ نقطه دیگری نمی بایست تكرار می شد.

به عنوان نمونه، تحولاتی كه تحت عنوان استقلال بخش جنوب سودان- بخوانید فرآیند تجزیه طلبی- در پوشش فعالیت های قانونی و دمكراتیك مورد نظر مجامع بین المللی مطرح است دربرگیرنده منافع واشنگتن- تل آویو به شمار آمده كه با رویكرد انشقاق و تضعیف در كشورهای جهان اسلام صورت می پذیرد.

جان كلام یعنی سیاست ممانعت از تكثیر و تأثیر جمهوری اسلامی ایران. لكن آنچه این روزها و در پی سرنگونی دولت بن علی در تونس، ناآرامی های اردن و یمن مشاهده می شود، جریان معكوسی بر علیه سیاست های دنیای استكبار است.تگرگ نارضایتی های مردمی در مصر نیز دولت مبارك را تا یك قدمی سقوط كشانیده است. شرایطی كه با استفاده از ابزارهای ناكارآمد و علیل نظامی امنیتی نیز قابل برگشت نیست. قتل عام انقلابیون، تغییر كابینه، انحلال پارلمان و اعطای رانت های حكومتی به مردم نه تنها موثر نبوده كه روند اضمحلال حكومت حسنی مبارك را نیز تسریع می بخشد.

مطالبه بحق مسلمانان منطقه از دولت ها نه تكلیف مالایطاقی است كه دسترسی به آن مأموریت غیرممكن باشد بلكه همان مفاهیمی است كه به بركت نهضت امام خمینی(ره) بازتعریف شده و در معرض نگاه جهانیان قرار گرفته است. مفاهیمی از قبیل دیانت و سیاست، مردم سالاری، پیشرفت و عدالت، انتخاباتی سالم و آزاد، ظلم ستیزی و اهمیت به مستضعفین و ده ها مزیت دیگر كه گریبانگیر حاكمان مستبد شده است. زمامدارانی كه به اندك تحولی خاستگاه پوشالی خویش را در میان مردم از دست داده و فرار می كنند.

آری این صدای پای انقلاب اسلامی ایران است كه بدون قشون نظامی مرزهای فكری و عقیدتی جوامع را یكی پس از دیگری فتح كرده و معادلات منطقه ای و فرامنطقه ای را تغییر می دهد.

آنچه به واقع در آینده ای نزدیك برای بشریت رقم خواهد خورد و فرآیند پایان تاریخ براساس آن شكل می گیرد تحقق این وعده الهی است كه: جاءالحق و زهق الباطل ان الباطل كان زهوقا (اسرا 81)


سیدعلی ابراهیمی


درباره وب

امام یک باور اصیل و ناب است در قلوب شیعیان عالم ، خط امام زوال نمی پذیرد چون ولایت زوال ناپذیر است . امام خمینی یک ستون و رکن رکین است در سلاسل وجودی شیعه ، خط امام زنده است چون باور ولایت فقیه زنده است .
نظرسنجی
به نظر شما به چه میزان محتاج اندیشه های امام هستیم ؟امکانات
آمار
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :