تبلیغات
تفسیر آفتـاب - صدای پای انقلاب
 
پرونده ویژه
معرفی کتاب

این اثر سال‌شمار زندگانی رادمرد الهی؛ مجدّد قرن، امام خمینی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که برابر نگاشته‌ها، اسناد و خاطره‌ها ارائه شده است. در این سال‌شمار، در هر مقطعی نکته‌های مهم سیاسی و اجتماعی آن زمان در اختیار خواننده قرار می‌گیرد.

حمایت
جشنواره

 • امام در متن جامعه زندگی می كرد

  وقتی عموم مردم مسلمانند و اعتقاد به اصول اسلام دارند ، باید قوانینی كه در این حكومت تدوین می شود، اسلامی بوده و مخالفتی با اسلام نداشته باشد؛ البته این بدان معنا نیست كه تلقی كنیم باید موضوعات جدید و روز آمد را كه در زمان معاصر پدید می آیند، در اسلام باشد...

  ادامه مطلب ...
 • امام خمینی (ره) و معجزة انقلاب اسلامی

  در تبیین و و تفسیر حقیقت انقلاب امام خمینی(ره) باید گفت: با وقوع انقلاب اسلامی‌ در ایران دنیا شاهد رخداد یك معجزة عظیم الهی بود‌، و این واقعیتی است كه بارها پیر و مرادمان بر آن تأكید نمودند...

  ادامه مطلب ...
 • امام خمینى(ره) و جنبش هاى اسلامى معاصر

  اعداد نه تنها در زندگی مادی که در زندگی معنوی ما نیز حائز اهمیت فراوانند ، تعدا رکعات نماز ، تعداد تسبیحات اربعه ، تعداد تسبیحات حضرت فاطمه (س) و امثال اینها نشان می دهند که زندگی معنوی جدا از اعداد نیست ...

  ادامه مطلب ...
 • ۲۰ برش از زندگی حضرت روح​الله

  حدادی، محسن - سال ها قبل قرار بود؛ کتاب کوچکی به شکل مینی​مال​های مستندی از زندگی علمی - عملی امام روح الله رضوان الله تعالی علیه منتشر کنیم؛ تحقیق کار آغاز شد و نگارش هم به پایان رسید اما در مجموع کار به دلمان نچسبید!...

  ادامه مطلب ...
 • وظایف مردم و دولت اسلامی در اندیشه امام خمینی ره

  باید فكر این معنا كنید كه خدمت كنید به كشور، خدمت كنید به ملت كه بعد از خود شما مثل مرحوم رجایی، مردم، شهادت فعلی و عملی بدهند بر اینكه شما خوبید تا خدای تبارك در محضرش شما را قبول كند. ای دولت‏ها! فتح كشور مهم نیست، فتح قلوب مهم است...

  ادامه مطلب ...
صدای پای انقلاب
تحولات شگرفی كه این روزها در كشورهای عربی شاهد هستیم، موجی از بیداری اسلامی است كه به شكل فزاینده ای نیز در حال پیشرفت است. خیزش عظیم مردمی كه در پی ناكارآمدی نظام های متكی به غرب در حال تسری است حاكی از هزیمت سیاست های سركوب در جریان اسلام خواهی ملت های مسلمان است.تقابل ستیزه جویانه ای كه در دهه های اخیر با پروسه اسلام هراسی و حمایت از جریان های سكولار و ضددین در رسیدن به قدرت صورت می گیرد، تلاش برای جلوگیری از تكرار انقلابی است كه نزدیك به سی و دو سال پیش نهضت بیداری اسلامی را در جهان كلید زد.

نهضتی كه با تمسك به اسلام عزیز و رهبری امام خمینی(ره) توانست طومار نظام استكبار را درهم بپیچد و به سلطه طولانی مدت آمریكا و متحدانش در ایران خاتمه دهد. رویدادی كه سال ها بعد از جانب سرویس های اطلاعاتی و امنیتی اردوگاه كفر به خطای استراتژیك غربی ها در قبال ایران تعبیر شد. اشتباه محاسباتی كه در هیچ نقطه دیگری نمی بایست تكرار می شد.

به عنوان نمونه، تحولاتی كه تحت عنوان استقلال بخش جنوب سودان- بخوانید فرآیند تجزیه طلبی- در پوشش فعالیت های قانونی و دمكراتیك مورد نظر مجامع بین المللی مطرح است دربرگیرنده منافع واشنگتن- تل آویو به شمار آمده كه با رویكرد انشقاق و تضعیف در كشورهای جهان اسلام صورت می پذیرد.

جان كلام یعنی سیاست ممانعت از تكثیر و تأثیر جمهوری اسلامی ایران. لكن آنچه این روزها و در پی سرنگونی دولت بن علی در تونس، ناآرامی های اردن و یمن مشاهده می شود، جریان معكوسی بر علیه سیاست های دنیای استكبار است.تگرگ نارضایتی های مردمی در مصر نیز دولت مبارك را تا یك قدمی سقوط كشانیده است. شرایطی كه با استفاده از ابزارهای ناكارآمد و علیل نظامی امنیتی نیز قابل برگشت نیست. قتل عام انقلابیون، تغییر كابینه، انحلال پارلمان و اعطای رانت های حكومتی به مردم نه تنها موثر نبوده كه روند اضمحلال حكومت حسنی مبارك را نیز تسریع می بخشد.

مطالبه بحق مسلمانان منطقه از دولت ها نه تكلیف مالایطاقی است كه دسترسی به آن مأموریت غیرممكن باشد بلكه همان مفاهیمی است كه به بركت نهضت امام خمینی(ره) بازتعریف شده و در معرض نگاه جهانیان قرار گرفته است. مفاهیمی از قبیل دیانت و سیاست، مردم سالاری، پیشرفت و عدالت، انتخاباتی سالم و آزاد، ظلم ستیزی و اهمیت به مستضعفین و ده ها مزیت دیگر كه گریبانگیر حاكمان مستبد شده است. زمامدارانی كه به اندك تحولی خاستگاه پوشالی خویش را در میان مردم از دست داده و فرار می كنند.

آری این صدای پای انقلاب اسلامی ایران است كه بدون قشون نظامی مرزهای فكری و عقیدتی جوامع را یكی پس از دیگری فتح كرده و معادلات منطقه ای و فرامنطقه ای را تغییر می دهد.

آنچه به واقع در آینده ای نزدیك برای بشریت رقم خواهد خورد و فرآیند پایان تاریخ براساس آن شكل می گیرد تحقق این وعده الهی است كه: جاءالحق و زهق الباطل ان الباطل كان زهوقا (اسرا 81)


سیدعلی ابراهیمی


درباره وب

امام یک باور اصیل و ناب است در قلوب شیعیان عالم ، خط امام زوال نمی پذیرد چون ولایت زوال ناپذیر است . امام خمینی یک ستون و رکن رکین است در سلاسل وجودی شیعه ، خط امام زنده است چون باور ولایت فقیه زنده است .
نظرسنجی
به نظر شما به چه میزان محتاج اندیشه های امام هستیم ؟امکانات
آمار
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :