پرونده ویژه
معرفی کتاب

این اثر سال‌شمار زندگانی رادمرد الهی؛ مجدّد قرن، امام خمینی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که برابر نگاشته‌ها، اسناد و خاطره‌ها ارائه شده است. در این سال‌شمار، در هر مقطعی نکته‌های مهم سیاسی و اجتماعی آن زمان در اختیار خواننده قرار می‌گیرد.

حمایت
جشنواره
 • انقلاب اسلامی و پیامدهای معرفتی

  انقلاب اسلامی ایران تنها برای بهبود وضع معاش مردم شكل نگرفت، بلكه فراتر از این، یك ماهیت ارزشی و دینی دارد و از این رو، اساسی ترین وصف انقلاب ایران، «اسلامی» بودن آن است. در این نوشتار، به راه‌های جهانی سازی انقلاب اسلامی ایران برای رسیدن به یك تمدّن اسلامی اشاره شده است....

  ادامه مطلب ...
 • آثار و نتایج انقلاب اسلامى ایران

  انقلاب اسلامى در همه‏ ى ابعاد فردى و اجتماعى، داخلى و خارجى، سیاسى و اقتصادى و فرهنگى، اهداف بسیار بلندى براى مردم و دولت ترسیم نموده است.این اهداف عمدتاً مأخوذ از قرآن و سنت بوده كه عمدتاً در كلام امام خمینى (ره) و...

  ادامه مطلب ...
 • نعمت انقلاب اسلامی

  به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 80/12/13 جمعی از خواهران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با حضرت آیت اللّه مصباح دیدار كردند. ایشان در جمع آن‌ها درباره ارزش نظام اسلامی و مقایسه آن با ...

  ادامه مطلب ...
 • انقلاب اسلامی ایران، جلوه هایی از الطاف امام عصر(علیه السلام)

  انقلاب اسلامی ایران، به رهبری امام خمینی( از حوادث کم نظیر تاریخ این مرز و بوم است که توانست رژیم پهلوی را -که قدرتهای بزرگ شرق و غرب، مدافع آن بودند و تا بن دندان مسلح بود- به گورستان تاریخ فرستد و...

  ادامه مطلب ...
بازخوانی سخنان ولی امر مسلمین درباره ملت و دولت مصر
ملت مصر خیانت سران خودش را تحمل نخواهد كرد
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، سال گذشته در دیدار با گروه های مبارز فلسطینی، به تحولات منطقه و مسئله فلسطین اشاره كردند و فرمودند: «شكی نیست كه براساس حقایقی كه خدای متعال تقدیر كرده است، خاورمیانه جدید شكل خواهد گرفت و این خاورمیانه، خاورمیانه اسلام خواهد بود.»به بهانه «اتفاقات اخیر در كشور مصر»، پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، در ویژه نامه ای به بررسی تحولات اخیر در كشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه پرداخته است.آنچه می خوانید گزیده ای از سخنان معظم له درباره ملت و دولت مصر است كه در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

ملت مصر خیانت سران خودش را تحمل نخواهد كرد
آمریكا اشتباه می كند. آمریكا با جمع كردن دولت های عرب دور یك میز برای چنین مذاكره ننگینی، دولت هایی را كه در آن جا جمع شده اند، پیش مردمشان منفورتر می كند. مگر مردم كشورهای عرب حاضرند موافقت كنند كه رؤسایشان بروند خانه ملت فلسطین را به دیگران بفروشند؟ با این كار، فاصله بین این رؤسا اگر خدای ناكرده به چنین امضایی برسند و ملت هایشان، بیشتر خواهد شد. این كار، ملت هایشان را خشمگین تر خواهد كرد. ملت مصر را خشمگین تر خواهد كرد. آن بیچاره مصری، بلند می شود مثل سائل به كف، می رود به آمریكا، برای شكایت كردن از ایران! شكایت پیش آن بیچاره ای بكند كه خود او، بیشتر از این، دلش از ایران پر است و از آن شكایت دارد!

از ایران چرا شكایت می كنی؟! از اسلام شكایت كن! از ملت مسلمان خودت شكایت كن! آن آقا اگر قرار است از كسی شكایت كند، از ملت مصر باید شكایت كند. ملت مصر، ملت مسلمانی است. ملت مصر، دارای سابقه در اسلام است. ملت مصر، افتخارات بزرگی در راه افكار نو اسلامی و مبارزات اسلامی دارد. این ملت، ملت غیوری است. یقین است كه این ملت، حاضر نیست خیانت سران خودش را تحمل كند و با آنها درگیری پیدا می كند.درگیری مردم مصر، به ما چه ارتباطی دارد؟ ما هر جا مسلمانان بیدار شوند، خوشحال می شویم. هر جا مسلمانان مشت شان را در برابر دشمنان دین شان گره كنند، خوشحال می شویم. هر جا مسلمانان كتك بخورند، ما غمگین می شویم و احساس مسئولیت می كنیم؛ ولی ما نیستیم كه بخواهیم وارد شویم و ملتی مثل ملت مصر را متوجه تكالیف شان كنیم. آن خودشان تكلیف شان را می دانند؛ خودشان آگاهند كه چه باید بكنند و درست هم فهمیده اند. ملت مصر درست فهمیده است؛ جوانان مصر درست فهمیده اند كه در مقابل حكومتی كه به آرمان اسلامی و به آرمان فلسطین و به سرنوشت كشورهای اسلامی خیانت می كند، ایستاده اند. این، به ما ارتباطی ندارد. اشتباه اینها در همین است، كه قوت و نیرو و تأثیر اسلام را نمی توانند بفهمند.(بیانات در دیدار مسئولان و كارگزاران حج8/2/1372)

مسلمانان در عزلت بودند
در آفریقا، در آسیا و در خاورمیانه، چه قدر كشورهای اسلامی وجود دارد كه در آنها نظام هایی رفت و نظام های دیگری آمد؛ اما همه جا مسلمانان در انزوا و عزلت بودند. مثلا كشوری مثل عراق، رژیم سلطنتی داشت. رژیم سلطنتی رفت، رژیم دیگری بر سر كار آمد. آن هم رفت، عده دیگری آمدند. بعد آنها رفتند، یك عده دیگر جایشان را گرفتند. باز آن عده رفتند و عده دیگری آمدند. تا این كه نوبت به بعثی ها رسید. در تمام این نقل و انتقال ها، كسانی كه جایشان خالی بود، مسلمانان بودند. اكثریت قاطع مردم عراق، مسلمانند؛ اما در تحولات مذكور، اصلا خبری از حضور آنها نبود! یا فرض بفرمایید در كشور مصر- البته آن جا، جمعیتی به نام «اخوان المسلمین» بود- تحولی شد و رژیم سلطنتی از بین رفت. با از میان رفتن رژیم سلطنتی، رژیم جمهوری و انقلابی بر سر كار آمد كه چهره شاخصش «عبدالناصر» بود. بعد، عبدالناصر مرد، دیگری آمد. بعد او رفت، دیگری آمد. در تمام این مدت- البته تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی- همه تحولات، بركنار از جریان اسلامی و عناصر اسلامی بود. اصلا عناصر اسلامی، كاره ای نبودند. در همان انقلاب اول مصر هم، عناصر اسلامی موثر بودند؛ اما به مجرد این كه حكومت جدید تشكیل شد، كنارشان زدند. بعضی را به زندان افكندند، بعضی را كشتند و بعضی را از صحنه خارج كردند. این جا هم اسلام، حضوری نداشت.(بیانات در خطبه های نماز جمعه سوم رمضان 14/11/1373)

مثل همان فریادی كه ملت ایران كشید...
در كشور مصر، یك عده جوان مسلمان، یك عده مردم مسلمان، می ایستند و شعار اسلامی می دهند و هیچ ارتباطی هم برحسب ارتباطات معمولی انسانی، بین آنها و مردم ما نیست. اما به قدری شعارهای آنها به شعارهای ما نزدیك است، كه رئیس جمهور بدبخت روسیاهشان می گوید «اینها از طرف ایران تحریك شده اند!» ما چه ارتباطی با آنها داریم؟ آنها مسلمانند. خود آنها شعار قرآن می دهند. خود آنها هستند كه احساس می كنند باید در راه خدا حرف بزنند، فریاد بكشند و حركت كنند؛ مثل همان فریادی كه ملت ایران در دوران طاغوت علیه آمریكا و علیه استكبار و استبداد جهانی كشید و باز هم می كشد.(بیانات در دیدار فرماندهان «بسیج» سراسر كشور 27/08/1371)

برای استكبار، شیعه و سنی فرقی نمی كند
او كه با اصل اسلام دشمن است، در خصومت، برایش شیعه و سنی فرقی نمی كند. دیدیم كه استكبار چگونه روی انقلابیون سنی در فلسطین و مصر فشار می آورد. اینها كه شیعه دوازده امامی نیستند. همه اینها برادران اهل سنت ما هستند. می بینید كه چه فشاری روی اینها می آورند. برای استكبار كه فرقی نمی كند. اما او كه با اسلام و شعب اسلام و ملت اسلام- از هر شكلش- مخالف است، حالا در موضع یكی از این فرقه ها قرار می گیرد و علیه یك فرقه دیگر تلاش می نماید و پول خرج می كند. ما باید هوشیار باشیم.(سخنرانی در دیدار با گروهی از روحانیون5/10/1368)

شكنجه گروه های مسلمان در مصر
گروه های مسلمانی كه برای دفاع از اسلام قیام می كنند، به وسیله سردمداران آن كشورها به راحتی زیر فشار و شكنجه و زندان قرار می گیرند و قدرت های جهانی هم از اینها- یعنی از دولت ها- حمایت می كنند. مصر، امروز این گونه است. بسیاری از كشورهای دیگر در دنیا همین گونه اند.(سخنرانی در دیدار با جمع كثیری از جانبازان، خانواده های معظم شهدا، اسرا، 24/08/1368)

حمایت آمریكا از حكومت وابسته مصر
در مصر روشنفكرترین نسل های مسلمان، مورد تعقیب خشن و خشم آلود رژیم فاسد و نالایق آن كشور قرار می گیرند، و حكومت وابسته و حقیر آن كشور بزرگ مورد تشویق و كمك مالی و امنیتی آمریكا قرار می گیرد.(پیام به حجاج بیت الله الحرام 28/02/1372)

مردم مصر،محب اهل بیتند
امروز، در كشور مصر، مسجد «رأس الحسین» آن جا كه خیال می كنند سر مقدس آن بزرگوار مدفون است محل تجمع عواطف مردم محب اهل بیت مصر است. ملت مصر، ملت خوبی است.كار به رژیم و دولت آن كشور نداریم. ملت محب اهل بیت است.(بیانات در جمع علما، طلاب و روحانیان، در آستانه ماه «محرم» 26/03/1372)


درباره وب

امام یک باور اصیل و ناب است در قلوب شیعیان عالم ، خط امام زوال نمی پذیرد چون ولایت زوال ناپذیر است . امام خمینی یک ستون و رکن رکین است در سلاسل وجودی شیعه ، خط امام زنده است چون باور ولایت فقیه زنده است .
نظرسنجی
به نظر شما به چه میزان محتاج اندیشه های امام هستیم ؟امکانات
آمار
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو