پرونده ویژه
معرفی کتاب

این اثر سال‌شمار زندگانی رادمرد الهی؛ مجدّد قرن، امام خمینی از تولد تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که برابر نگاشته‌ها، اسناد و خاطره‌ها ارائه شده است. در این سال‌شمار، در هر مقطعی نکته‌های مهم سیاسی و اجتماعی آن زمان در اختیار خواننده قرار می‌گیرد.

حمایت
جشنواره
 • انقلاب اسلامی و پیامدهای معرفتی

  انقلاب اسلامی ایران تنها برای بهبود وضع معاش مردم شكل نگرفت، بلكه فراتر از این، یك ماهیت ارزشی و دینی دارد و از این رو، اساسی ترین وصف انقلاب ایران، «اسلامی» بودن آن است. در این نوشتار، به راه‌های جهانی سازی انقلاب اسلامی ایران برای رسیدن به یك تمدّن اسلامی اشاره شده است....

  ادامه مطلب ...
 • آثار و نتایج انقلاب اسلامى ایران

  انقلاب اسلامى در همه‏ ى ابعاد فردى و اجتماعى، داخلى و خارجى، سیاسى و اقتصادى و فرهنگى، اهداف بسیار بلندى براى مردم و دولت ترسیم نموده است.این اهداف عمدتاً مأخوذ از قرآن و سنت بوده كه عمدتاً در كلام امام خمینى (ره) و...

  ادامه مطلب ...
 • نعمت انقلاب اسلامی

  به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 80/12/13 جمعی از خواهران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز با حضرت آیت اللّه مصباح دیدار كردند. ایشان در جمع آن‌ها درباره ارزش نظام اسلامی و مقایسه آن با ...

  ادامه مطلب ...
 • انقلاب اسلامی ایران، جلوه هایی از الطاف امام عصر(علیه السلام)

  انقلاب اسلامی ایران، به رهبری امام خمینی( از حوادث کم نظیر تاریخ این مرز و بوم است که توانست رژیم پهلوی را -که قدرتهای بزرگ شرق و غرب، مدافع آن بودند و تا بن دندان مسلح بود- به گورستان تاریخ فرستد و...

  ادامه مطلب ...
نظام و انقلاب اسلامی ایران بر ارزش‌های دینی استوار است
نظام و انقلاب اسلامی ایران بر ارزش‌های دینی و مصالح ملی استوار است؛ بنابراین هر چیزی كه با این دو تضاد داشته‌باشد از دید مردم ما مطرود است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در لبنان،«رئیس‌زاده» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مصاحبة اختصاصی با رادیو«التوحید الاسلامی» لبنان با بیان این مطلب گفت:نظام و انقلاب اسلامی ایران بر ارزش‌های دینی و مصالح ملی استوار است البته جمهوری اسلامی با قوانین بین‌المللی كه در راستای خدمت به مردم و كشورها تدوین شده‌، موافق است ولی با آن دسته از مصوبات بین‌المللی كه در صدد تامین خواسته‌های دول استكباری و تحمیل اندیشه‌های شیطانی آنها بر كشورها است، مخالفت ‌می‌كند.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی و چالش‌هایی كه با آن مواجه بوده، گفت: انقلاب اسلامی از بدو پیروزی تاكنون با سه دسته از توطئه‌ها و چالش‌ها روبرو بوده؛ یك دسته از این چالش‌ها و مشكلات برای سرنگونی نظام اسلامی در ایران طراحی‌شده بودند كه می‌توان به جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و یا كودتاهایی كه در اوایل انقلاب از سوی استكبار طرح‌ریزی شده بود، اشاره‌كرد.

وی در ادامه گفت: دستة دوم توطئه‌ها و مشكلاتی بودند كه هدف آنها ایجاد موانع برای پیشرفت ملت و ایران در زمینه‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی بود و دسته سوم توطئه‌ها و مشكلاتی كه هدف آنها محدود كردن انقلاب به مرزهای ایران و جلوگیری از صدور انقلاب به دیگر كشور و امت اسلامی بود؛ خوشبختانه ملت ایران به رهبری حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری توانست تمام این مشكلات و توطئه‌ها را پشت سرگذارد و مسیر تثبیت انقلاب و پیشرفت و ترقی كشور را طی كند.

رئیس‌زاده با اشاره به اراده قوی ملت و مسئولین نظام برای ارتقاء سطح كشور در همة زمینه‌ها از جمله محو بیسوادی در سطح بالای 95%، حاكمیت دموكراسی دینی، پیشرفت‌های مهم در زمینه‌های نانوتكنولوژی و بیوتكنولوژی، بازسازی و آبادانی كشور در سطح بسیار بالا، توزیع امكانات در بین همة شهرها و روستاها، رسیدن به خودكفائی در برخی از زمینه‌های غذائی و صنعتی، رشد بالای علمی ، فكری و فرهنگی مردم را از دستاوردهای داخلی انقلاب دانست و افزود: در سطح بین‌المللی نیز احیای مجدد دین به‌ویژه دین اسلام در جوامع بشری، شكستن ابهت و هیمنه قدرتهای بزرگ، ارائه الگوی موفق دمكراسی دینی به بشریت، ایجاد روح خودباوری و بازگشت به خویشتن و ایجاد پشتوانه قوی برای مظلومین و مستضعفین جهان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

رایزن فرهنگی ایران در لبنان احیای مجدد دین به‌ویژه دین اسلام در جوامع بشری، شكستن ابهت و هیمنه قدرتهای بزرگ، ارائه الگوی موفق دمكراسی دینی به بشریت، ایجاد روح خودباوری و بازگشت به خویشتن و ایجاد پشتوانه قوی برای مظلومین و مستضعفین جهان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی كه شعار همة مردم و رهبری انقلاب بود گفت: امروز ملت ایران از آزادی در سطح بسیار بالاتر از آزادی سیاسی موجود در دیگر كشورها، بهره‌مند است و در زمینه استقلال سیاسی به طول كامل به هدف رسیده و به هیچ دولت و كشوری اجازه دخالت در امور خود را نمی‌دهد.

رئیس‌زاده در زمینه رابطه ایران و آمریكا گفت: نظام اسلامی به‌غیر از اسرائیل كه هیچ‌گونه مشروعیتی نه برای دولت و نه مردم آن قائل نیست حاضر به داشتن روابط با دیگر دولتها است ولكن مشروط به آنكه رابطه بر اساس احترام متقابل بوده و طرف مقابل چشم طمع به ثروتهای ملی ایران نداشته باشد.

وی گفت: مشكل ایران و آمریكا در خوی و منش استكباری آمریكا نهفته است و مادامی‌كه آمریكا در صدد تحمیل سلطه خود بر ملت ایران باشد تحولی در روابط صورت نمی‌گیرد؛ بنابراین اگر اوباما بخواهد روابط بین دو كشور را بهبود بخشد باید در شیوه و روش دیپلماسی آمریكا تغییر و تحول ایجاد كند.

رایزن فرهنگی در پایان درباره با دیدگاه كنونی مردم نسبت به انقلاب و افكار امام خمینی(ره) گفت: مردم ایران همچنان به ارزش‌ها و شعارهای حضرت امام(ره) و انقلاب پایبندند زیرا هر روز شاهد پیشرفت و ترقی كشور به سبب انقلاب هستند و بنابراین همچنان استوار در صحنه ایستاده‌اند و از انقلاب اسلامی با مشت و دندان حمایت می‌كنند.


درباره وب

امام یک باور اصیل و ناب است در قلوب شیعیان عالم ، خط امام زوال نمی پذیرد چون ولایت زوال ناپذیر است . امام خمینی یک ستون و رکن رکین است در سلاسل وجودی شیعه ، خط امام زنده است چون باور ولایت فقیه زنده است .
نظرسنجی
به نظر شما به چه میزان محتاج اندیشه های امام هستیم ؟امکانات
آمار
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :